Strona główna
III Festyn Rodzinny
12 czerwca 2026 roku o godzinie 16.00 serdecznie zapraszamy na III Festyn Rodzinny –
Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim przy ulicy Kolberga1.
KANGUR MATEMATYCZNY 2026
WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2026
Siedmioro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2026:
Pruba Marcelina – kategoria Maluch, klasa 3;
Kocerka Adam – kategoria Maluch, klasa 3;
Jaronicka Elżbieta – kategoria Maluch, klasa 3;
Materla Mateusz – kategoria Maluch, klasa 3;
Wycieczka klas 8 do Zakopanego – misja wykonana!
Dzień 1 rozpoczęliśmy od zdobycia Gubałówki. „Lekki spacerek” – mówili. „Będzie fajnie” – mówili. Po dotarciu na szczyt okazało się, że kondycja niektórych została gdzieś na dole, ale finalnie zwyciężyliśmy.
Później przyszła pora na park linowy, gdzie ósmoklasiści mogli sprawdzić, czy bardziej przypominają Tarzana, czy koalę kurczowo trzymającą się drzewa.
Wspomnienia uczniów z „zielonej szkoły” w Łebie
W tym roku na „zieloną szkołę” w terminie od 16 do 29 maja 2026 wyjechało 43 uczniów naszej szkoły.
Po całodniowej podróży dotarliśmy wieczorem do Ośrodka Wczasowego „Magnat”. Przez cały pobyt cieszyliśmy się słoneczną i ładną pogodą. Czasami tylko niebo zachmurzyło się i powiał nieco zimniejszy, morski wiatr, ale kilka dni było naprawdę ciepłych. Wtedy nawet zamoczyliśmy nogi w bardzo zimnym morzu. Chętnie bawiliśmy się na plaży tworząc różne budowle z piasku oraz podziwialiśmy piękny zachód słońca. Wszystkich zachwycił zarówno krajobraz Łeby i okolic (w tym jeziora Łebsko i Sarbsko), a także plaża i spacery po cudownych lasach sosnowych.
Dzień Dziecka w naszej szkole!
Z okazji Dnia Dziecka na uczniów czekało wiele atrakcji. W klasach pojawiły się lody, odbyły się seanse filmowe z popcornem, nie zabrakło także aktywności sportowych na świeżym powietrzu, oraz pysznej pizzy.
Wspólnym elementem świętowania był upominek od Rady Rodziców – każde dziecko otrzymało batonik Prince Polo.
Wycieczka klas 6 do Wrocławia
W dniach 28–29 maja 2026 roku uczniowie klas szóstych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania historii, kultury oraz najważniejszych atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Dodatkowym atutem była wspaniała pogoda – przez cały pobyt było słonecznie i ciepło, co sprzyjało zwiedzaniu oraz wspólnemu spędzaniu czasu.