• Projekty realizowane w naszej szkole

• Akademia Bezpiecznego Puchatka
        • Szkoła Młodych Patriotów - studium prawa Europejskiego
        • Ortograffitt i- edukacja jest podróżą
        • Aktywna Tablica
        • Akcja fundacji „Silesia” - posadż swoje drzewko
        • Lepsza Szkoła - program diagnozy matematycznej
        • Program edukacyjny PGNIG - ”Rodzice i dzieci powietrze bez śmieci”
        • Kreatywna szkoła - twórczy uczeń
        • Pomoc na Misje
        • PILGRIM - religijno - patrotyczny
        • Lekturki spod Chmurki
        • Szkoła do hymnu
        • Szkoła Pamięci
        • Oszczędzaj z „Prudential”
        • Zdalna szkoła, zdalna szkoła+
        • Kartki dla potrzebujących
        • Aktywni niebiescy-program edukacyjno - ekologiczny on-line

Projekt „Zdalna Szkoła Plus”

„Zdalna Szkoła Plus” jest kontynuacją poprzedniego wsparcia – to kolejny projekt dla samorządów na zakup wyposażenia służącego do zdalnej nauki i kolejne pieniądze unijne z programu Polska Cyfrowa na wyrównywanie szans w dostępie do zdalnej edukacji. Nasza szkoła otrzymała 10 laptopów i tablet. Tym razem sprzęt trafi do uczniów z wielodzietnych rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, jak również do nauczycieli.

Projekt „Zdalna szkoła”

W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemicznym, spowodowanym zakażeniami koronawirusem, nastąpiło zamknięcie placówek oświatowych i wprowadzenie zajęć edukacyjnych w formie zajęć w domu. Gmina Chełm Śląski pozyskała środki w ramach projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego dla naszej szkoły – na zakup sprzętu (12 laptopów) , który będzie umożliwiał uczniom i nauczycielom uczestnictwo w zajęciach, które prowadzone są w systemie kształcenia zdalnego i kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych.

Czytam z klasą II edycja - międzynarodowy projekt edukacyjny klasach I-III

W tym roku szkolnym w klasie I b będzie realizowany projekt „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”.
        Celem projektu jest upowszechnianie czytelnictwa i propagowanie postaw ekologicznych. Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę. Postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej.
        W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).
        Udział w projekcie będzie wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.
        Projekt będzie realizowany w oparciu o regulamin opracowany przez autora Honoratę Szanecką.
        Projekt ma zasięg międzynarodowy, jest realizowany pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Kujawsko-pomorskiego Kuratora Oświaty.