24 października w klasach drugich przedstawiciel firmy "MASTER” przeprowadził zajęcia z edukacji ekologicznej. Tematem zajęć była ekologia i recykling. Poprzez zabawę, quizy i zagadki uczniowie dowiedzieli się co znaczy recykling oraz utrwalili zasady segregacji odpadów.
Warsztaty ekologiczne
11
Przerwa na czytanie
W ramach promocji czytelnictwa w naszej szkole 24 października odbyła się Akcja - Przerwa Na Czytanie.
15
Zbiórka żołędzi i kasztanów
23 października bieżącego roku miał miejsce finał zbiórki żołędzi i kasztanów. Dzieci klas I-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim uczestniczyły w wycieczce pieszej do lasu. Przy domku myśliwskim „Błędówka” Koła Łowieckiego „Łabędź” w Bieruniu odbyła się lekcja przyrody w terenie oraz spotkanie z sokolnikiem Markiem Woźniakiem który opowiadał m.in. że „Sokolnictwo” oznaczające łowy z ułożonymi do tego celu ptakami drapieżnymi, ma około trzech tysięcy lat historii i jest jednym z najstarszych sposobów polowania. Powstało z praktycznej potrzeby zdobywania pożywienia, jednak stopniowo zyskało charakter sztuki i szlachetnej rozrywki, stając się elementem kultury łowieckiej wielu narodów. W czasach współczesnych, sokolnictwo jest jednym z coraz rzadszych przykładów tradycyjnej więzi i współpracy człowieka ze zwierzęciem.
Po lekcji dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek po którym mogły spalić kalorie gdyż przygotowano dla nich krótki spacer po lesie.
Ostatnim punktem programu było ognisko z pieczeniem kiełbasek po którym przedstawiciel Koła Łowieckiego „Łabędź” Joanna Szandar oraz dyrektor Szkoły Monika Głos-Ganobis wręczyły atrakcyjne nagrody rzeczowe dla osób które przyniosły najwięcej kilogramów żołędzi i kasztanów.
I miejsce zajął Franciszek Klekot 231 kg, II miejsce Hanna Król 212 kg, III miejsce Jan Rozmus 205 kg, IV miejsce Miłosz Zięba 200 kg, V miejsce Lena Morkisz 145 kg, VI miejsce Maja Urbańczyk 100 kg, VII miejsce Wojciech Zyzak 95 kg, VIII miejsce Jan Ciszewski 70 kg.
Grupą uczniów i uczennic opiekował się Grzegorz Zyzak (organizator akcji), emerytowana dyrektor Szkoły Regina Pioskowik oraz Natalia Morkisz i Beata Tuszyńska.
12
Warsztaty profilaktyczne
W dniach 22-24.10.2024r. uczniowie klas I - IV brali udział w warsztatach, których celem jest profilaktyka uzależnień behawioralnych oraz uzależnień od środków psychoaktywnych.
Nasi uczniowie rozmawiali o fonoholizmie, asertywności i radzeniu sobie z porażkami. Dowiedzieli się także, jak powstaje uzależnienie.
Zajęcia zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
92
Wycieczka klas V - Ustroń - „Beskidzka Przygoda”
W dniu 18 października 50 uczniów klas 5 wzięło udział w wycieczce do Ustronia, połączonej z odbywającymi się na szczycie Równicy warsztatami integracyjnymi „Beskidzka Przygoda”.
Po przybyciu na miejsce czerwonym szlakiem wędrowaliśmy na Równicę.
Wśród niezliczonej ilości pytań „Ile jeszcze?”, „Jak daleko? oraz stwierdzeń „Ja tam nie dojdę”
„Z każdym krokiem bliżej do McDonalds” i wspaniałego pomysłu niemal połowy uczniów jednej z klas „Niech pani weźmie naszych rodziców na Mount Everest, a my dopłacimy do tej wycieczki”, wszyscy zameldowali się na szczycie Równicy.
Tam zamiast odpoczynku czekały na dzieci warsztaty integracyjne „Beskidzka Przygoda”. W programie m.in. „Poza światem” – gra integracyjna polegająca na przedostaniu się z „bezludnej wyspy” na inną, „Sieć pajęcza” – cała grupa ma przedostać się na drugą stronę sieci pajęczej bez dotknięcia którejkolwiek z jej części „Nad przepaścią” – przejście na drugą stronę przez most zbudowany przez grupę, „Cyrkiel” -własnymi siłami, ciągnąc liny, należy przetransportować śmiałka stojącego na tzw. cyrklu z punktu A do punktu B.
Zajęcia wymagały m. in. współdziałania w grupie, kreatywności, odwagi, siły, pójścia na kompromis, a czasem nawet lekkiego pobrudzenia ubrań.
Pogoda i humory dopisały. Część uczniów stwierdziła nawet, że wymagająca takiej aktywności, pomysłowości i współdziałania wycieczka jest atrakcyjniejsza niż siedzenie przy komputerze. I właśnie taki cel przyświecał organizatorom wyjazdu.
Opiekunami wycieczki byli wychowawcy klas V: p. Beata Wesecka, p. E. Jarosz, p. K. Żórawik oraz p. G. Martowska i ks. M. Lepich
Bilans: 13000 kroków, prawie 10 km przejścia górskim szlakiem, miejscami z dosyć stromym podejściem, uśmiechy na twarzach wszystkich uczniów.
28
„Milion dzieci modli się na różańcu”
18 października 2024 roku - kolejny już raz uczniowie naszej szkoły włączyli się do corocznej inicjatywy modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”, do której zaprasza Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Jej celem jest błaganie o pokój i jedność na całym świecie, przy jednoczesnym zachęcaniu dzieci i młodzieży do zaufania Bogu w trudnych chwilach.
Na plakacie tegorocznej kampanii modlitewnej pojawiają się dzieci, które trzymając się za ręce otaczają całą kulę ziemską. Obejmując ją jednocześnie trzymają różaniec, wśród nich jest Maryja, która razem z nimi wyprasza jedność i pokój na świecie.
Inicjatywa modlitewna „Milion dzieci modli się na Różańcu” została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. Od tego czasu kampania szybko się rozprzestrzeniła i stała się znana na całym świecie.
W tegorocznej XIX już kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na Różańcu” uczestniczyły dzieci z różnych krajów i kontynentów wśród nich było ponad 200 dzieci naszej szkoły.
Akcję przeprowadziła Ilona Misterek.
2
Lekcja przyrody w terenie
W ostatnich dniach tematem zajęć w klasie 2a był las i jego skarby. Wiadomo, że najlepiej nauczyć się rozpoznawać drzewa, liście i inne skarby lasu obserwując je w naturze. A ponieważ jesień jest wyjątkowo piękna skorzystaliśmy z okazji i lekcja przyrody była w lesie. Najpierw wybraliśmy się na spacer do pobliskiego lasu. W czasie wycieczki uczniowie musieli uważnie obserwować, szukać i zapamiętać oznaki jesieni.
W lesie rozpoznawaliśmy drzewa, szukaliśmy grzybów i tworzyliśmy obrazy z darów lasu. Następnego dnia zaopatrzeni w kartki, kredki i książki przyglądaliśmy się drzewom. Trzeba było kalkować korę drzewa i liście oraz narysować wybrane drzewo. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania, zadawali pytania, dyskutowali, a nawet kłócili się i udowadniali kto ma racje. To była fantastyczna lekcja przyrody.
7
Dzień Edukacji Narodowej
15 października 2024 roku uczniowie klas V-VIII pod kierunkiem Pani Grażyny Buras-Chrostek i Pani Danuty Koziołek przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Pani Dyrektor Monika Głos-Ganobis przywitała zaproszonych gości, złożyła życzenia i podziękowania dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Do życzeń dołączyła się Rada Rodziców.
W programie słowno-muzycznym młodzież pokazała szkolną rzeczywistość, w której zabrakłoby nauczycieli. Swoje talenty wokalne zaprezentowały uczennice: Oliwia Kramek i Aleksandra Wiśniowska.
Wszyscy nauczyciele Naszej Szkoły otrzymali od uczniów pamiątkowe medale z dedykacją.
To był dzień, który pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły jako święto pełne radości, kreatywności i wzajemnego szacunku.
Piękną dekorację wykonała Pani Natalia Morkisz.
12
Wycieczka klas II - Ranczo Artemidy
10 października klasy 2 wybrały się na wycieczkę do Ranczo Artemidy w Nowej Górze na "Wykopki". Pogoda od rana była piękna więc w doskonałych humorach wsiedliśmy do autokaru i już po godzinie mogliśmy podziwiać widoki Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Przebrani w odpowiednie buty zaczęliśmy przygodę na Ranczo , a było co robić...
Mieliśmy okazję przejechać się na koniach ,niektórzy z lekkim strachem bo po raz pierwszy. Były warsztaty plastyczne - stemplowanie ziemniakiem. W mini zoo spotkaliśmy wiele zwierząt - owce, pawie , papugi, osiołek, kucyk. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu koni, a nawet o dojeniu krowy. Spacerowaliśmy po polu i po ogrodzie warzywnym. Jednak największą atrakcją były Wykopki i zbieranie ziemniaków, a potem próbowanie ziemniaków z ogniska i zajadanie kiełbasek . Ręce były brudne, buty były brudne, ale buzie uśmiechnięte i energia nas nie opuściła.7
Wycieczka klas VII do Warszawy – Program Podróże z Klasą
Od 7 do 9 października 2024 roku uczniowie klasy VII a VII b wraz z opiekunami - wzięli udział w wycieczce programowej do Warszawy.
W programie wycieczki zrealizowano:
- POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich,
- zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego,
- Pałac Kultury i Nauki – taras widokowy na XXX piętrze,
- zwiedzanie z przewodnikiem – Rynek Starego Miasta, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Katedra św. Jana, Trakt Królewski, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Syrenka Warszawska,
- wyjście - Złote Tarasy i przejazd metrem,
- zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego,
- warsztaty w Pałacu w Wilanowie.
Wyjazd został dofinansowany w kwocie 30.000 zł. z programu – Podróże z Klasą.
Wycieczka była bardzo interesująca, Warszawa przepiękna z mnóstwem niepowtarzalnych zabytków i atrakcji. Uczniowie zadowoleni wrócili do Chełmu Śląskiego.
14
Prelekcja Policji
Dnia 08.10.2024r. dla uczniów klas czwartych policjant z KPP w Bieruniu przeprowadził prelekcję - „Odpowiedzialność nieletnich wobec prawa” oraz „ Zagrożenia w cyberprzestrzeni”.
Ślubowanie klas pierwszych
Przyjęcie najmłodszych dzieci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 jest jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w roku szkolnym. W tym dniu pierwszoklasiści, zobowiązując się do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli i miłości ojczyzny, stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.
3 października 2024 roku o godz. 12:00 odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych.
W towarzystwie pocztu sztandarowego uczniowie klas pierwszych dumnie odśpiewali hymn narodowy oraz hymn szkoły, rozpoczynając pierwszą część uroczystości. Pani dyrektor Monika Głos-Ganobis przywitała szanownych gości: pana wójta gminy Andrzeja Seweryna, panią wicewójt Marię Janotę, panią kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Gabrielę Penczek, księdza proboszcza Piotra Guzego, grono pedagogiczne, przybyłych rodziców i zgromadzonych na scenie pierwszoklasistów.
Następnie rozpoczęła się część artystyczna, podczas której uczniowie pierwszych klas mogli wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, śpiewem i wiedzą z różnych dziedzin nauki.
W kolejnej części, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po ślubowaniu pani dyrektor każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia naszej szkoły symbolicznym gestem - przez dotknięcie prawego ramienia wielkim ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pani dyrektor wręczyła uczniom klas pierwszych drewniane zakładki do książek, a przedstawiciele gminy oraz rady rodziców przekazali pierwszakom słodkie upominki.
Zwieńczeniem całej uroczystości był występ uczniów klas drugich, którzy w ciepłych słowach pogratulowali uczniom klas pierwszych i wręczyli im prezenty w postaci kolorowych liczmanów.
W tym jakże ważnym dla uczniów klas pierwszych dniu towarzyszyli im rodzice, którzy licznie przybyli do szkoły i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w organizację tego wydarzenia. Przygotowali sale oraz wspaniały poczęstunek, a jako widzowie przeżywali wraz z dziećmi te ważne chwile.
Jesienny Kiermasz
W dniach 26 i 27 września odbył się Jesienny Kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na wyposażenie naszej szkolnej świetlicy. Planujemy stworzyć tam przytulny kącik relaksu i odpoczynku dla uczniów, gdzie będą mogli odpocząć po zajęciach i spędzać czas w komfortowych warunkach. Wstępnie rozważamy zakup wygodnych pufo-kanap oraz innych elementów, które sprawią, że przestrzeń będzie jeszcze bardziej funkcjonalna i sprzyjająca wyciszeniu. Chcemy, aby świetlica stała się miejscem, gdzie uczniowie nie tylko bawią się i uczą, ale także mogą się zrelaksować i zregenerować siły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w kiermasz – zarówno kupując, jak i wspierając naszą akcję. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy razem tworzyć lepsze warunki dla naszych uczniów!
2
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Dnia 24.09.2024r. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu jak co roku spotkali się z uczniami naszej szkoły, by przypomnieć kilka podstawowych zasad zapewniających bezpieczeństwo dzieciom w drodze do szkoły. Szczególną uwagę poświęcili naszym najmłodszym uczniom- pierwszoklasistom, którzy stawiają pierwsze samodzielne kroki na drodze.
Mówili, by:
zawsze wybierać bezpieczną drogę do szkoły i domu;
przechodzić przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych;
zawsze nosić przy ubraniu elementy odblaskowe – to pozwoli kierowcy wcześniej zauważyć pieszego i uniknąć wypadku;
nie zbaczać z ustalonej wcześniej z rodzicami trasy;
nie rozmawiać z obcymi.
Na koniec rozdali wszystkim uczniom odblaski ufundowane przez Urząd Gminy Chełm Śląski.
4
LEKCJA PRZYRODY
9 września bieżącego roku młodzież klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim uczestniczyła w wycieczce pieszej do lasu gdzie przy domku myśliwskim „Błędówka” Koła Łowieckiego „Łabędź” w Bieruniu odbyła się lekcja przyrody w terenie. Grupą uczniów i uczennic opiekowali się wychowawcy Marta Baczyńska, Sebastian Gdak, Grzegorz Zyzak, Krzysztof Kracla oraz panie Ewa Kolny, Ewelina Malcharek i Beata Tuszyńska.
Dzieci wysłuchały lekcji o lesie "Błędowskim" którą przeprowadził Sebastian Gdak. Dowiedziały się, że Błędów należy do programu Natura 2000 i jest to zapadlisko pogórnicze, na którego terenie wykształciło się torfowisko przejściowe. To raj dla miłośników ważek. Spotkać tutaj można chociażby objętą ścisłą ochroną gatunkową zalotkę większą. Wyjątkową rzadkością jest inna ważka – najmniejsza w Polsce – iglica mała; została ona wpisana do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych.
Na podstawie obserwacji uczniowie określali typ gatunkowy tamtejszego lasu, wymieniali nazwy drzew. Brali również udział w zabawie, która miała na celu zobrazowanie poszczególnych warstw leśnych m.in. korony drzew, podszytu, runa leśnego, ściółki. Następnie dzieci wskazywały te warstwy w lesie błędowskim oraz wymieniały zwierzęta zamieszkujące poszczególne warstwy. Podsumowaniem lekcji było wymienienie zagrożeń dla lasu: rekultywacja terenów poprzemysłowych, zmiana stosunków wodnych, wycinanie drzew w strefie ochronnej, zanieczyszczenie terenu przez ludzi oraz wyrzucanie odpadów i śmieci. Były pytania, liczne odpowiedzi i wiele pozytywnych ocen.
Po lekcji przyrody w plenerze uczniowie przystąpili do akcji „Sprzątanie Świata”. Każda klasa była odpowiedzialna za sprzątnięcie swojego fragmentu lasu. Uczniowie wyposażeni w rękawiczki i worki wywiązali się z tego obowiązku wzorowo, zbierając sporą ilość puszek, butelek i innych śmieci. Przy okazji porządkowania terenu cieszyli się kontaktem z naturą i spacerowali po lesie.
Oprócz mnóstwa pytań i pozytywnych wrażeń związanych z przebywaniem w lesie, dzieci zakończyły swoją wycieczkę ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
6
Dożynki w naszej gminie
Dopiero co rozpoczęliśmy nowy rok szkolny a my już jesteśmy zwarci i gotowi do reprezentowania naszej szkoły na terenie naszej gminy. Przy pięknej i słonecznej pogodzie nasze uczennice i uczniowie ubrani w przepiękne śląskie stroje włączyli się w korowód dożynkowy. W tym roku korowód był prowadzony przez Starostów Dożynkowych Państwa Iwony i Marka Kramarczyków niosących chleb i Pana Wójta Andrzeja Seweryna. Przemaszerowaliśmy z placu przed Urzędem Gminy do kościoła parafialnego, w którym została odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna za tegoroczne plony. Wszystko działo się pod czujnym okiem Pani Dyrektor Moniki Głos- Ganobis.
9
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/2025
ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY!
Kochani Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Drodzy Rodzice,Witajcie w nowym roku szkolnym 2024/2025, pełnym obietnic, możliwości i nowych horyzontów.
Kochani uczniowie, niech ten rok będzie dla Was czasem nie tylko zdobywania wiedzy, ale również odkrywania siebie, swoich pasji i talentów. Pamiętajcie, że każdy z Was jest wyjątkowy i ma coś wyjątkowego do zaoferowania światu.
Szanowni Nauczyciele, Wasza praca i zaangażowanie są sercem tej szkoły. Dziękuję za Waszą niezmordowaną pracę i za to, że jesteście przewodnikami na drodze edukacyjnej naszych uczniów.
Drodzy Rodzice, Wasza obecność, wsparcie i zaangażowanie są nieocenione. Jesteśmy tu wszyscy razem, aby dać naszym dzieciom najlepszy start w życie.
Niech ten rok szkolny będzie początkiem nowej, wspaniałej przygody, którą przeżyjemy razem.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Dyrektor szkoły
Monika Głos-Ganobis
131
Wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole
Wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole:
Najwyższe wyniki osiągnęli:
Emilia Wilczak – 100% język angielski
Mateusz Barasiński – 98% język angielski
Kolny Dominik – 96 % matematyka
Łukasz Szymański – 96% język angielski
Szczęśniak Julita – 95% język angielski
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, ich nauczycielom oraz rodzicom. Życzymy również powodzenia w trwającej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024
21 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego, pożegnania Absolwentów klasy VIII i Pani Dyrektor Reginy Pioskowik.
Pani Dyrektor Regina Pioskowik przywitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Chełm Śląski Pana Andrzeja Seweryna, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Pana Sebastiana Gdaka, Księdza Proboszcza Piotra Guzy, Panią Kierownik Gabrielę Penczek, Prezesa Fabryki Wentylatorów – Pana Andrzeja Brzenka, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Agnieszkę Zyzak, Panią Annę Işçi, Panią Monikę Głos-Ganobis, Panią Wicedyrektor Ewę Sońtę, Rodziców uczniów klasy VIII, Absolwentów, Uczniów, Wychowawców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły.
Nagrodę Primus Inter Pares otrzymała Nadia Karkoszka.
Wójt Gminy – Pan Andrzej Seweryn wręczył nagrody książkowe dla najlepszych Absolwentów klasy VIII – Nadii Karkoszce, Łukaszowi Szymańskiemu i Emilii Wilczak.
Wręczono także nagrodę rzeczową dla Najlepszego Absolwenta.
Pani Dyrektor i wychowawca klasy wręczyli świadectwa, nagrody i dyplomy absolwentom klasy VIII oraz listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców.
Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów klas V-VII. Wyróżniono Roberta Borkowego, który zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
Pani Dyrektor wręczyła podziękowania dla Rodziców zaangażowanych w pracę na rzecz klasy i szkoły oraz nagród specjalnych: dla pocztu sztandarowego, uczniów z 100% frekwencją.
Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli nagrody dla najlepszych sportowców – Sportsmenka – Nadia Karkoszka i Sportowiec – Dominik Kolny.
Uczniowie klasy VIII pożegnali wszystkich nauczycieli - były piękne, wzruszające słowa podziękowania i piosenka w wykonaniu chórku szkolnego.
Uczniowie klas VII zaprezentowali zabawną Gala Florków 2024 dla uczniów klasy VIII.
Wręczono statuetki w kategorii: Gwiazda, Pozytywnie zakręcony, Prymus, Niezawodny i Pracuś.
Statuetki w poszczególnych kategoriach otrzymali:
Gwiazda – Dominik Kolny
Pozytywnie zakręcony – Kacper Gołąb
Prymus – Emilia Wilczak
Niezawodny – Nadia Karkoszka
Pracuś – Paweł Buchta.
Śmiechom i zabawnym sytuacjom nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili. Były piękne tańce, oryginalne stroje i muzyka.
Następnie odbyło się pożegnanie Pani Dyrektor Reginy Pioskowik:
- podziękowania i życzenia od Grona Pedagogicznego i Pracowników Szkoły
- podziękowania i słowa uznania od Rady Rodziców
- podziękowania i życzenia od władz gminy oraz zaproszonych gości.
Dla Pani Dyrektor zaśpiewała Oliwia Kramek, utwory muzyczne wykonali – Maria Pyrczek – wiolonczela, Adam Tesarczyk – pianino. Emilia Kula zaprezentowała gwarowy tekst „Jak nos wychowywali”. Uczniowie wszystkich klas wręczyli Pani Dyrektor róże – tworząc szpaler kwiatów.
Pani Dyrektor zakończyła akademię dziękując wszystkim nauczycielom za pracę i życząc uczniom i nauczycielom dobrego wypoczynku, bezpiecznych i słonecznych wakacji.
21
POŻEGNANIE I PODZIĘKOWANIE DLA PANI DYREKTOR REGINY PIOSKOWIK
Uroczystość pożegnania, to chwile wielkich wzruszeń, bo nikt chyba nie lubi rozstań, chociażby miały najpiękniejszą oprawę.
Spotkaniu kończącemu rok szkolny 2023/24 towarzyszyły wielkie emocje, ale chyba największe dyrektor Reginie Pioskowik, która po raz ostatni wystąpiła w tej roli przed dziećmi, rodzicami, pedagogami, pracownikami administracji i obsługi z placówki przy ulicy Kolberga.
Uczniowie klas I - IV przygotowali montaż słowno-muzyczny, w pięknej, bajkowej scenografii.
Występy otwarła nasza absolwentka, laureatka wielu zawodów ogólnopolskich z gimnastyki artystycznej- Zahara Łuczak oraz uczennica klasy IV b Emilia Gdak grą na flecie.
Klasa II a pod kierunkiem wychowawczyni Marii Amrozik zaprezentowała na bardzo wysokim poziomie przedstawienie „Królewska emerytura”.
Nie zabrakło również akcentu regionalnego - Kinga Pyrcik w stroju śląskim zaśpiewała „Dzieweczkę ze Śląska”. Klasa II c odtańczyła „Polkę - galopkę”, a klasa III a „Tańcem bosmana” wywołała miłe chwile z „zielonej szkoły”.
Klasa IV a w humorystycznych scenkach rodzajowych wyjaśniła co to takiego ta „Emerytura oraz ZUS”?
Klasy pierwsze zaprezentowały wspaniałą piosenkę i układ taneczny, a szkolny chórek pod kierunkiem nauczyciela Krzysztofa Dłubisza zaśpiewał wzruszające piosenki „Tyle było chwil...” czy „Ważne są dni…”
Od uczniów klasy drugiej oraz trzecich, dla odchodzącej na emeryturę pani dyrektor wraz z kwiatami popłynęły słowa podziękowań za olbrzymie serce, za cierpliwość i wyrozumiałość, troskę o sprawy naszej szkoły, chociaż czasami nie było łatwo, za każdy dzień spędzony w jej murach, za pomoc, za poczucie bezpieczeństwa, a laurki przygotowane przez każdą klasę były formą prośby o zachowanie wszystkich w sercu i pamięci.
Sympatycznym i wzruszającym momentem było podziękowanie złożone przez Samorząd Uczniowski, który obdarował panią dyrektor drzewkiem ozdobnym, które zasadzi w swoim ogrodzie by ocalić od zapomnienia wspólnie spędzone chwile.
Na koniec odśpiewano tradycyjne „Sto lat”, a pani wicedyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała gorąco za lata dobrej i owocnej współpracy, postawę godną naśladowania i serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły, za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy: pełnienie funkcji dyrektora, to nie tylko sprawowanie obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, umiejętności i rozwagi, które to cechy nasza pani dyrektor posiadała. Przez lata pełnienia swych obowiązków współpracowała owocnie z wieloma instytucjami, a jako gospodarz szkoły dbała o jej rozwój, a praca z Nią była zaszczytem i wyróżnieniem.
Życzymy Pani Dyrektor wspaniałych dni w życiu osobistym na emeryturze, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń.
Dziękujemy! Nie mówimy: żegnaj, lecz: do widzenia!
26
Archiwum Aktualności