• Bezpieczne Ferie 2024

W styczniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji z KPP w Bieruniu oraz funkcjonariuszy z Wodnej Straży Rybackiej z Katowic, którzy przypomnieli zasady bezpieczeństwa w górach, przy zbiornikach wodnych, w lesie oraz podczas zabaw na śniegu.
            Wszystko po to, by zbliżające się ferie zimowe były czasem dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

• XVI Spotkanie Kolędowe

7 stycznia 2024 w naszym kościele parafialnym już po raz XVI odbyło się Środowiskowe Spotkanie Kolędowe pod hasłem: „Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas…”.

Śpiew kolęd połączony z prezentacją zaproszonych gości począwszy od naszych przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, występu rodzinnego Anny i Adama Tesarczyków, zespołu Noel, a skończywszy na uczniach naszej szkoły sprawiło, że wszyscy obecni poczuli wyjątkowy czas – czas Bożego Narodzenia. To spotkanie kolędowe miało sprawić, że Jezus narodził się nie tylko w betlejemskiej grocie, ale przede wszystkim w każdym ludzkim sercu.

Jak co roku wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych, przedstawicieli Rady Gminy, księży naszej parafii, dyrektorów placówek oświatowo-wychowawczych i mieszkańców naszej gminy.

Pani Dyrektor Regina Pioskowik, przywitała wszystkich Gości, podziękowała za liczne przybycie, a jednocześnie wyraziła wielkie zadowolenie z faktu, iż są z nami przedszkola i szkoły, które kolędują z nami już XVI raz, czyli są z nami od samego początku.

Wszyscy mali i więksi artyści wykazali się wielkim talentem zarówno muzycznym jak i wokalnym. Na zakończenie Pani Dyrektor Regina Pioskowik podziękowała wszystkim za przybycie, za wkład włożony w przygotowanie dzieci i młodzieży do występów.

My dziękujemy już dziś Pani Dyrektor za wspaniałą inicjatywę tworzenia przez te wszystkie lata wspólnych spotkań kolędowych najpierw w naszej szkole, a przez ostatnie dwa lata w naszym parafialnym kościele. Mamy nadzieję, że dzieło to będzie nadal kontynuowane.

• XXI EDYCJA PARAFIALNEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

W grudniu 2023 roku odbyła się XXI edycja parafialnego turnieju tenisa stołowego. Od 2000 roku organizatorem i głównym prowadzącym zawody jest  Grzegorz Zyzak. Turniej został rozegrany 11,12 i 19 grudnia na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim.

Wyniki rozgrywek w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco :

KATEGORIA DZIEWCZĄT DO LAT 13

1 miejsce – Marta Kuźma, 2 miejsce – Sara Maćkowiak

3 miejsce – Oliwia Dreźniok, 4 miejsce – Emilia Gdak

KATEGORIA DZIEWCZĄT DO LAT 18

1 miejsce – Zuzanna Krasnodębska, 2 miejsce – Maja Ganobis

3 miejsce – Marta Parysz

KATEGORIA KOBIET POWYŻEJ  LAT 18

1 miejsce – Kinga Wisiorek,  2 miejsce – Julia Szafrańska

KATEGORIA CHŁOPCÓW DO LAT 13

1 miejsce – Krystian Hamik, 2 miejsce – Wojciech Zyzak

3 miejsce – Mateusz Skutela, 4 miejsce – Marcin Buchta

KATEGORIA CHŁOPCÓW DO LAT 18

1 miejsce – Mateusz Smolej, 2 miejsce – Jakub Jeleń

3 miejsce – Piotr Skrobisz

KATEGORIA MĘŻCZYZN POWYŻEJ LAT 30

1 miejsce – Adam Jochymczyk, 2 miejsce – Jacek Klimek

3 miejsce – Sebastian Gdak , 4 miejsce – Jacek Peikert

KATEGORIA MĘŻCZYZN POWYŻEJ LAT 60

1 miejsce – Janusz Wadas, 2 miejsce – Sylwester Bołdys

3 miejsce – Henryk Urbańczyk

W najmłodszej kategorii klas I-III chłopców klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1 miejsce – Tymon Wiecha, 2 miejsce – Jan Ciszewski

3 miejsce – Patryk Volkert, 4 miejsce – Franciszek Klekot

Nagrody i medale ufundował: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim, Ks. Proboszcz Piotr Guzy, DR-TECH Sp. z o.o. oraz Henryk Urbańczyk.