• „Serce pełne dobra miej i tym dobrym innych dziel…”

Na terenie naszej szkoły od 26 września do 13 października 2022 trwała zbiórka niezbędnych przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla Ośrodka św. Jacka Caritas Archidiecezji Katowickiej. Akcję zainicjowały dwie uczennice klasy ósmej Natalia i Patrycja Myalskie, które są w tej świetlicy wolontariuszkami. W budynku przy ulicy Kolberga wzorowo przeprowadziły akcję uczennice klasy piątej Oliwia Kramek, Emilia Kula i Magdalena Mochniej. Jak zawsze akcja przerosła nasze oczekiwania – nasi uczniowie przynosili bibuły, bloki, plasteliny, nożyczki, papier kolorowy, zeszyty, kolorowanki, temperówki, pisaki, farby, brokaty, koraliki, cekiny, kleje, sznurki i różne inne „papiernicze cuda”.

W imieniu podopiecznych Świetlicy św. Jacka z całego serca Dziękujemy Wam kochani uczniowie i Waszym rodzicom za hojność i otwarte serce jakim po raz kolejny obdarzyliście dzieci z tej właśnie instytucji. Mamy również nadzieję, że w przyszłości też będziemy mogli na Was liczyć. Dziękujemy.